STUDZIONKA

Zdjęcia uczniów i nauczycieli

gdy szkołą był budynek obecnego przedszkola,

czyli sprzed 1970 roku.

Dziekuję wszystkim którzy udostępnili zdjęcia.

/Proszę o pomoc w identyfikacji osób na zdjęciach na adres mailowy zamieszczony na stronie./


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lata 30-te XX w.: nauczyciel i dyrektor Józef Klichta


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1935:



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok 1939: w środku m.in. ks. Franciszek Długosz i dyr. Józef Klichta /zdjęcie wykonane obok kościoła, w tyle ówczesna szkoła katolicka/



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok 1939:



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1946:


Klasa IV - rok 1957

Siedzą od lewej: 

Tetla Weronika, Kremiec Maria, Sojka Łucja, Ziebura Elżbieta, Filipiec Maria, Hejnoł ...., Spyra Krystyna, Haka Wanda, stoi - Ostrzołek Krystyna.

Stoją od lewej:

Wierzyński Jan, Gąska Jan, Bienioszek Stanisław, Gajda Henryk, Wydra Józef, Świerczek Bronisław, Skaźnik Antoni, Goławski Józef, 

Wychowawca - Kubiczek Karol


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grono pedagogiczne w 1957 roku:


Nauczycielki:      Klara Zdziebło, Katarzyna Szwarc, Zofia Śladek.

Nauczyciele:       Franciszek Chołomek, Karol Kubiczek, Tadeusz Dziubek.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1948:


Od góry:

I rząd: Kasza Weronika, Nowak Maria, Kołoch Danuta, Michalik ..., Zapałowicz Zofia, Dzida Cecylia.

II rząd: Kolon Anna, Mazur Anna, Kremiec Anna, Michalik Otylia, Drąg Anna, ... ..., Benisz Cecylia, Morcinek ..., Śmieja Maria, Kolon Anna.

III rząd: Lukasek Monika, Haka Wanda, Lipus Marta, dyr. Zdziebło Klara, Wojciech Marta, ... ..., Pudełko Gertruda, ... ..., Łakota Helena.

chłopcy: ... ..., Śleziona ..., Skaźnik Franciszek, Tetla Jan, Gatner Emil, Stoler Antoni, ... ..., Sojka ..., Kolon Ludwik, ... ..., Brawański Henryk, ... ..., Konieczny Franciszek, Mężyk Alojzy, Łakota Ryszard, Skaźnik Piotr, Pisarek Gerard, ... ..., Buchcik ... .

==============================================================================

Rocznik 1949:


w środku Klara Zdziebło - dyrektor oraz Irena Śleziona wychowawczyni, obok Dorota Mańka obecnie Zieleźnik

Proszę o pomoc w identyfikacji uczniów.

==============================================================================

Rocznik 1950:


klasa V - rok 1962

I rząd od lewej: Bazgier Antoni, Goławski Tadeusz, Orlik Eugeniusz, Pisarek Florian, Buchcik Józef, Paszek Paweł, Kasza Stanisław, Śleziona Leon, Markiton Marian, Świerczek Henryk, Gruszka Jan, Paszek Henryk.

II rząd: Paszek Józef, Paszyna Jan, Koral Bronisław, Mańka Zofia, Kudła Maria, Ździebło Klara - dyrektor, Chudek Bronisława - wychowawczyni, Hak Anna, Haka Urszula, Palowski Lidia.

III rząd: Czerwiński Józef, Gruszka Anna, Dzida Ryszard, Piszczek Stanisław, Sodzawiczny Henryk, Mrzyk Bolesław, Gruszczyk Lidia, Grunik Anna, Śleziona Anna.

IV rząd: Mrzyk Krystyna, Kajstura Helena, Gołkla Teresa, Wuzik Maria, Sodzawiczny Apolonia, Pyka Kinga.



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1951:


Klasa V, rok szkolny 1962/1963:

I rząd: Nowak Lucjan, Swadźba Henryk, Nowok Bernadeta, Skaźnik Bernadeta, Kołoch Krystyna, Gamża Łucja, Tetla Irena, Buchcik Augustyn.

II rząd: wych. Babiuch Anna, Mańka Elżbieta, Gryman Leokadia, Szczyrba Barbara, Czech Eugenia, Świerczek Anna, Spyra Helena, Paszyna Monika.

III rząd: Ziebura Jan, Śleziona Bolesław, Sojka Leon, Szczyrba Piotr, Stoler Antoni, Sojka Alfons, Ziebura Paweł.

IV rząd: Kołoch Jerzy, Stawowski Jan, Nowak Bolesław, Mańka Ryszard, Mańka Józef, Dzida Józef.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1951:


Klasa V, rok szkolny 1962/1963:

Nowok Bernadeta, Gamża Łucja, wych. Babiuch Anna, Gryman Leokadia, Kołoch Krystyna.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1951:

Klasa VI, rok szkolny 1963/1964,  (zdjęcie zrobione na sali w Klubie Prasy i Książki „Ruch” w ówczesnym Domu Gromadzkim) 

I rząd: Sojka Leon, Dzida Józef, dyr. Zdziebło Klara, wych. Śleziona Irena, Nowak Bolesław, Ziebura Jan.

II rząd: Skaźnik Bernadeta, Spyra Helena, Gryman Leokadia, Grunik Anna, Nowok Bernadeta, Mańka Elżbieta.

III rząd: Swadźba Henryk, Gamża Łucja, Paszyna Monika, Tetla Irena, Świerczek Anna, Czech Eugenia, Kołoch Krystyna, Buchcik Augustyn.

IV rząd: Sojka Alfons, Mańka Józef, Stawowski Jan, Kołoch Jerzy, Nowak Lucjan.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1952:

Rok szkolny 1966/67, klasa VII:

I rząd: ... ..., Sztoler Antoni, Przemyk Łucja, Sodzawiczny Bronisław, ... ..., Nowok Sylwester, ... ..., Stawowski Andrzej, Żmij Bronisława, Sojka Henryk, Lukasek Otylia, Skaźnik Sylwester, Spyra Aniela, Gruszczyk Henryk.

w środku nauczyciele: Franciszek Hołomek, Łucja Poloczek, Łucja Konieczny, Klara Zdziebło, Irena Śleziona, Edward Potyka.

II rząd: Szczyrba Piotr, Ziebura Paweł, Śleziona Bolesław, Paszek Zofia, Kolon Małgorzata, Mańka Monika, Jaworski Teresa, Bazgier Anna, Paszyna Helena,  Mańka Barbara, ... ..., Skiba Pelagia, Piszczek Krystyna, Kudła Łucja, Mańka Weronika, Paszek Zofia, ... ... .

Z tyłu, za drzewami można zobaczyć dom, jakie jeszcze dawniej niż to zdjęcie, były w Studzionce - niskie, kryte strzechą, mieszkała rodzina Pytel, z lewej nowy dom rodziny Konieczny.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1953:

Klasa IV, rok szkolny 1963/64 (zdjęcie zrobione na sali w Klubie Prasy i Książki „Ruch” w ówczesnym Domu Gromadzkim) 

I rząd: Nowak Salomea, Oszek Teresa, ... ..., Świerczek Irena, dyr. Ździebło Klara, wych. Konieczny Łucja, Nowak Krystyna, Czembor Irena, Ziebuta Małgorzata, Buchcik Krystyna.

II rząd: ... ..., Swadźba Weronika, Mańka Barbara, Wydra Leokadia,  Skiba Łucja, Konieczny ..., Żemła ..., Palowski Róża, ... ..., Gatner Krystyna.

III rząd: Sojka ..., ... ..., Kudła Franciszek, Mężyk ..., ... ..., ... ..., Spyra Roman

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1953:


Klasa II - prawdopodobnie?

I rząd :  Gatner Krystyna, Buchcik Krystyna, Mańka Henryk, Paszyna Ludwik, Spyra Roman, Kudła Franciszek, Haka Henryk,

II rząd :  Nowak Salomea, Mańka Barbara, Swadźba Weronika, wychowawczyni Konieczny Łucja, Świerczek Irena, Nowak Krystyna, Oszek Teresa, Śladek Janina,

III rząd :  Ziebura Małgorzata, Paszek Danuta, Palowski Róża, Czembor Irena, Konieczny Helena, Konieczny Krystyna, Żemła Cecylia,

IV rząd :  Gołka Józef, Stawowski Ignacy, Haka Lucjan, Łężniak Stanisław, Paszyna Stanisław, Sojka Alojzy, Sojka Stefan

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1953:

Wychowawczyni Łucja Konieczny z grupą swoich uczennic (miejsce obecnego placu zabaw, po lewej stronie pszczele ule) a przy nich: Buchcik Krystyna, Nowak Krystyna, Konieczny Krystyna, Ziebura Małgorzata, Konieczny Helena, Śladek Janina.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1956:


Klasa III:

siedzą od lewej: Nowak Stanisław, Żemła Irena, Kajstura Krystyna, Spyra Bernadeta, Czembor Ruta, wychowawczyni Szczotka Teresa, Paszek Małgorzata, Skaźnik Aniela, Nowak Dorota, Kasza Bronisława, Sojka Anna, Spyra ..., 

stoją od lewej: Piszczek Danuta, Bienioszek Feliks, Miły Regina, Krosny Czesław, ... ..., Kurtok Antoni, Paszyna Urszula, Palowski Franciszek, Jaworski Franciszek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1958:


Klasa I - wychowawczyni Łucja Konieczny z uczniami: 

Uczennice losowo: Szmajdych Rozalia, Bzdyrek Krystyna, Wituła Krystyna, Sojka Danuta, Szymoszek Urszula, Brychcy Bernadeta, Spyra Irena,  Klara Zdziebło - dyrektor, Łucja Konieczny- wychowawczyni, Duży Krystyna, Machulec Bernadeta, Klepek ..., Czembor Anna, Michałek Hannna, Dzida Irena, Langer Monika.

Uczniowie losowo: Piszczek Janusz, Szczyrba Henryk, Pudełko Piotr, Mańka Teofil, Klepek Henryk, Welchar Henryk, Paszyna Piotr, Wiench Wicent, Goliasz Henryk, Borski Erwin, Stawowski Stanisław, Bierski ..., i kilku niezidentyfikowanych

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rocznik 1958:

A tutaj opis dokładny:


Klasa II, rok szkolny 1966/67 - dokładny opis:

Uczennice od lewej: Szmajdych Rozalia, Bzdyrek Krystyna, Wituła Krystyna, Sojka Danuta, Szymoszek Urszula, Brychcy Bernadeta, Spyra Irena,  Klara Zdziebło - dyrektor, Łucja Konieczny- wychowawczyni, Duży Krystyna, Machulec Bernadeta, Klepek ..., Czembor Anna, Michałek Hanna, Dzida Irena, Langer Monika.

Uczniowie od lewej: Piszczek Janusz, Szczyrba Henryk, Pudełko Piotr, Mańka Teofil, ... ..., Klepek Henryk, ... ..., Welchar Henryk, Paszyna Piotr, ... ..., Wiench Wicent, Goliasz Henryk, Borski Erwin, Stawowski Stanisław, Bierski ..., ... .... .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


Grono pedagogiczne (wczesne lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku) na terenie starej szkoły (obecnie teren placu zabaw). Na zdjęciu od lewej: Łucja Konieczny, Stanisław Paszek, Klara Zdziebło, Franciszek Hołomek, Bronisława Chudek, Anna Babiuch, Irena Śleziona.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Grono pedagogiczne w połowie lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Na zdjęciu od lewej: Natalia Kałuża, Irena Śleziona, Edward Potyka, Joanna Sulek, Łucja Poloczek, Łucja Konieczny, Franciszek Hołomek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




nauczyciele: Łucja Poloczek, Edward Potyka

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




W oczekiwaniu na autobus ( na skrzyżowaniu ulic Jedności i Wodzisławskiej). Na zdjęciu: Edward Potyka, Irena Śleziona, Klara Zdziebło, Pani Sułek, Łucja Poloczek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tablica przygotowana na Dożynki w 2016r.: